Siseviimistluse ülesanne on luua elamiseks kvaliteetne keskkond, mis tähendab nii seda, et aluspinnad ja viimistlus oleks tehnoloogiliselt õigesti tehtud, kuid sama oluline, on ka emotsionaalne ja visuaalne pool. Me soovime ennast ruumides hästi tunda.
Viimistlustööd on seotud ennekõike lagede, seinte ja põranda pinnakihtide ja -katetega. Viimistlusmaterjalide valik on tänasel päeval väga suur ning iga viimistlemisel kasutatava materjali puhul on oluline jälgida materjali tootja poolseid juhiseid. Üks levinuimaid probleeme on see, et ei jälgita alati, kas viimistlemisel kasutatavad materjalid omavahel sobivad. Omavahel mittesobivate materjalide või vale tööde tehnoloogia kasutamisel tekivad hiljem viimistlusega probleemid, näiteks tasanduskiht või liimitud materjal tuleb lahti.
Kui vähegi võimalik, tuleks eelistada ühe materjalitootja tootesarja, kus sarjas olevate materjalidega on tehtud usaldusväärseid teste ja katsetusi ning materjalide koostoimimine on kontrollitud.
Maja siseviimistlusmaterjalid valikus on nii väga kalleid materjale ja ka suhteliselt odavaid. Optimaalne on investeerida keskmise hinnaklassiga materjalidesse, kuna siseviimistlust uuendatakse maja eluea jooksul mitmeid kordi ning seetõttu suure summa siseviimistluse alla panemine ei tundu mõistlik.
Samuti tasub investeerida sisekujunduse projekti, kuna professionaalne sisekujundaja või sisearhitekt oskab valida tervikpilti sobivad viimistlusmaterjalid ja värvid.
NB! Enamasti on viimistlusmaterjalide tootjate poolt koostatud tööjuhised või tootekaardid väga põhjalikud ning nendega eelnev tutvumine tuleb kindlasti kasuks. Soovitav on ka oma ehitajalt nõuda tootejuhistega tutvumist, kuna pidevalt tuleb juurde uusi erinevaid materjale, millega ehitajal ei pruugi kogemust olla.